Düzce Depreminden Korkup Gittiği Hatay’da Yaşamını Yitirdi

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi öğrencisi 21 yaşındaki Dilara Şen, Düzce’de meydana gelen sarsıntıdan korkup gittiği memleketi Hatay’da, çöken binanın enkazında hayatını yitirdi.

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi öğrencisi Dilara Şen, geçen yıl 23 Kasım günü merkez üssü Düzce’nin Gölyaka ilçesi olan ve Bolu’da da hissedilen 6 büyüklüğündeki sarsıntıdan korkup, memleketi Hatay’a gitti.

Genç kız, memleketi Hatay’da, Kahramanmaraş merkezli sarsıntıda yıkılan binanın enkazı altında kalıp, ömrünü yitirdi.

Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Alişarlı, genç yaşta zelzelede hayatını yitiren Dilara Şen’in kıssasını anlatırken his dolu anlar yaşadı.

Kahramanmaraş merkezli zelzelede bölgede bulunan öğrencilerle yakından ilgilendiklerini söyleyen Prof. Dr. Alişarlı, “2 bin 600’e yakın öğrencinin 2 bin 500’üne şahsen ulaşıldı, benim de irtibat kurduğum öğrenciler oldu. Dilara Şen’den haber alabilmek için ablasıyla irtibata geçtim. Burada yaşadığımız zelzele sonucunda öğrencimiz ayrılmıştı. Öğrencimizin kendisi ve ailesi vefat etmişti, yalnızca ablası kurtulmuştu. Bize, ‘Kardeşim oradan zelzeleden kaçmıştı’ dedi. Bu türlü bir durum. O akşam buradan ayrılan birçok öğrencimiz vardı, sarsıntı oldu diye. Maalesef buradaki sarsıntıdan kaçtı lakin oradaki sarsıntıdan kurtulamadı. Hayat, baht bu türlü bir şey. İnsanın yazgısında varsa kaçmak, kurtulmak güç oluyor. Allah bu türlü bir afet yaşatmasın” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir