Evlenme teklifini reddeden Emine hemşireyi vuran kuzeni adliyede

Konya’da oturan ve yolcu otobüsünde muavinlik yapan Hüseyin Bağrıaçık, 24 Ekim’de Karaman’a giderek, 1 No’lu Aile Sıhhati Merkezi’nde misyona başlayan teyzesinin kızı hemşire Emine Ay’a evlilik teklif etti. Kuzeni teklifi reddedince giden ve bir mühlet sonra geri dönen Bağrıaçık, kurusıkıdan dönüştürülen tabancayla vurdu akabinde kendi göğsüne doğrultup, ateşleyerek intihara kalkıştı. Birinci müdahaleyi sıhhat merkezindeki tabiplerin yaptığı kuzenler, Karaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı.

3 KERE KALBİ DURDU, 1 BÖBREĞİNİ KAYBETTİ

Emine Ay’ın 9 saat süren ameliyatta 3 kere duran kalbi, her kezinde yine çalıştırıldı. Ay, akın nedeniyle 1 böbreğini de kaybetti. Kimi organları da hasar gören Ay, ailesinin isteğiyle Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Hastanesi’ne sevk edildi.

İLK İŞ GÜNÜYMÜŞ

Tedavisi devam eden Emine Ay’ın, şubat ayında birinci vazifesi yeri Karaman’a atandığı öğrenildi. Bir müddettir Konya’da hizmet içi eğitime katılan Ay’ın, misyon yerine geri döndüğü birinci iş gününde atağa uğradığı ortaya çıktı. 

‘KENDİME YEDİREMEDİM’

Daha evvel de kesici aletle Emine Ay’ın isminin baş harfini omzuna yazan Hüseyin Bağrıaçık’ın, birinci sözünde, “Evlenme teklifi ettim. Kabul etmedi. Bunu da kendime yediremedim. Bir ona, bir kendime sıktım” dediği belirtildi.

Tedavisinin akabinde taburcu edilen Hüseyin Bağrıaçık, polis gruplarınca gözaltına alındı. Bağrıaçık, bugün emniyetteki süreçlerinin akabinde adliyeye sevk edildi.

Öte yandan Cumhuriyet Başsavcılığı’nca soruşturma hakkında gizlilik kararı verildi. 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir