Gaziantep FK’da Erol Bulut’tan istifa sorusuna yanıt!

Gaziantep FK Teknik Yöneticisi Erol Bulut, hak ettikleri bir yenilgi aldıklarını tabir ederek, yakaladıkları konumları değerlendiremediklerini anlattı. Erol Bulut, istifa ile ilgili yöneltilen soruya ise maç berbat gidince yahut mağlup olunca taraftarların reaksiyon gösterdiğini belirterek, istifa konusu ile ilgili idare ile görüşülmesi gerektiğini, kendisinin işini en âlâ halde yapmaya çalıştığını söyledi.

Erol Bulut, şöyle dedi: “Bugün istemediğimiz bir yenilgi aldık. Oynadığımız oyun ile bu yenilgisi hak ettiğimizi düşünüyorum. Gereğince gol konumuna girdik ancak değerlendiremedik. Toplu ve topsuz oyunlara çalıştık ancak alana yansıtamadık. Ürettiğimiz vakit güç atıyoruz ve rakip gelince kolay gol yiyoruz. Durumlara baktığımızda birinci yarıdaki şanslarımızı değerlendirseydik daha farklı bir maç olurdu. Futbol bu türlü bir oyun. Yakaladığınız durumları değerlendiremediğiniz takdirde mağlup oluyorsunuz. Futbolcularımızın ortasında ya da benimle onların ortasında rastgele bir sorun yok. Oyuna giren futbolcularımız bize istediğimiz katkıları sağlamadı. Maç berbat gidince yahut mağlup olunca taraftarlar reaksiyon gösterebiliyorlar. O bahse farklı bir karşılık verebilirim. Kimlerin ne yaptığını yeterli biliyoruz. Karşılığım bu olsun taraftarın neden o denli bağırdığı konusunda. Devamını getirmeyeceğim. Dönem başında 2-3 transfer yapmak istedik lakin yapamadık. Mevcut arkadaşlarla oyunumuzu sürdürüyoruz. Ocak ayında transfer yapacak mıyız bilmiyorum bunu idareyle konuşmamız gerekiyor. İstifa konusu ile ilgili sorduğunuz soruları idareye iletmeniz gerekiyor bana değil. Ben işimi en uygun biçimde yapmaya çalışıyorum.”

ÇAĞDAŞ ATAN: OYUNCULARIM GÜZEL SAVAŞTI

Yukatel Kayserispor Teknik Yöneticisi Çağdaş Atan ise takımının 90 dakika boyunca düzgün gayret ettiğini söyledi. Atan, değerli bir 3 puan aldıklarını ve birinci 8deki yerlerini sağlamlaştırmanın yanı sıra birinci 5e girme durumundan ötürü kıymetli bir motivasyon elde ettiklerini kaydetti.

Çağdaş Atan, “Bence çok güzel bir Anadolu uğraşı oldu. Yeterli ve kaliteli bir maçtı. Gönül rahatlığı ile şunu söylemeliyim ki konuma girme manasında biz daha planlıydık. Oyuncularımı kutluyorum. Gaziantep güzel bir grup, karambolde bize zorluk çıkardı. Gaziantep FK duran toplarda çok tesirli. Golü beklemediğimiz yerden yedik fakat oyun geneline baktığımız vakit oyuncularımız âlâ savaştı. Maç içerisindeki 90 dakika boyunca meşakkat, zorluk, fedakarlık hepsini yaşadık. Sonuç olarak 3 puan aldık. Bu maç bizim için kırılma maçı üzereydi. Birinci 8deki yerimizi sağlamlaştırma ve birinci 5e girme durumumuz bizim motivasyon kaynağımız oldu. Maç geneline dönecek olursak topa sahip olma ve duruma girme manasında daha tesirli olduğumuzu söyleyebilirim. Taraftarlarımız da bize güzel dayanaklar verdi. Haftaya hoş bir Anadolu derbisi olacak. O stadı doldurmanın vaktinin geldiğini düşünüyorum. Bizim için çok kıymetli olan önümüzdeki maça konsantre olmuş durumdayız” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir