Manisalı yüzücü Cemre, Milli Takım biletini aldı

MANİSA (İGFA) – Türkiye Yüzme Federasyonu’nun öncülüğünde düzenlenen Türkiye Yıldız-Genç ve Açık Yaş Uzun Kulvar Ulusal Ekip Seçmesi, 2-4 Mayıs tarihlerinde yapılan karşılaşmaların akabinde tamamlandı.

Edirne Olimpik Yüzme Havuzu’nda yapılan seçmelere Manisa Büyükşehir Belediyespor Kulübü Yüzme Ekibi da katıldı. Tertipte 3 gün boyunca 108 kulüpten 522 sportmen uğraş etti.

Başarılı olan sportmenlerin ulusal kadro bileti alacağı seçmelerde nefes kesen bir rekabet yaşandı.

Yüzme tutkunlarının yakından takip ettiği müsabakalardan Manisa BBSK’lı Cemre Çimen ulusal grup biletiyle meskenine döndü. Genç atlet Çimen, bu sonuçla Comen Cup Yıldız Ulusal Kadro ve Central European Countrıeas Swım Meet Yıldız Ulusal Kadrolarında yer alarak Türkiye’yi ulusal ve milletlerarası arenada temsil etmeye hak kazandı. C finalde çaba eden Elif Borneday, Selen Yürür ve Deren Güler de kıymetli başarılara imza attı.

Türkiye genelinde, kendi yaş kümelerinde Elif Borneday 200 metre karışık karşılaşmasında 1’inci, Selen Yürür 50 metre kelebek karşılaşmasında 2’nci ve Deren Güler de 50 metre kelebek karşılaşmasında 3’üncü oldu. Yeşil-Beyazlı yüzücü Atakan Çinar da 50 metre özgür ve 100 metre özgür karşılaşmalarında en düzgün vaktini yüzerek performansının üstüne koydu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir