Sahte psikolog devlet dairelerini gezmiş

Ordu Cumhuriyet Başsavcılığı, Cumhurbaşkanlığı İrtibat Merkezine (CİMER) gelen bir ihbar üzerine E.E.nin diploma ve müsaade dokümanı bulunmadan psikoloji kliniği açarak hastaları tedavi ettiği savları üzerine soruşturma başlattı.

Soruşturma kapsamında E.E.nin, Yeni Mahalle Bülbül Caddesindeki Bir Bilen Psikoloji ismi altındaki ofisinde faaliyet gösterdiği tespit edildi. Yapılan incelemede iş yerinin ruhsatsız ve vergi levhası olmadığı, şüphelinin diploması bulunmadığı belirlendi.

SUÇLAMAYI KABUL ETMEDİ

Çağrıldığı Vilayet Emniyet Müdürlüğünde tabir veren E.E., süreçlerinin akabinde savcılığın talimatıyla hür bırakıldı. Kentte katıldığı televizyon programlarında kendisini eğitimci yazar-psikolog olarak tanıttığı tespit edilen E.E,  tabirinde hakkındaki suçlamaları kabul etmeyerek, kendisinin yalnızca danışmanlık hizmeti verdiğini söylediği öğrenildi.

KAYMAKAMI ZİYARET ETMİŞ

Sahte psikolog olduğu ileri sürülen E.E. ile ilgili soruşturmada yeni ayrıntılar da ortaya çıktı. E.E.’nin, 4 Ekim 2018’de eski Altınordu İlçe Kaymakamı Niyazi Erten’i ziyaret ettiği belirlendi. Kaymakamlığın internet sitesinde ziyarete ait bilgi ve fotoğraflı paylaşımda “Bir Bilen Ruhsal ve Danışmanlık Merkezi Kurucu Müdürü E.E. ve diğer yetkililer Kaymakam Ertene tanışma ve nezaket ziyaretinde bulundu. Kaymakam Erten, Kurucu Müdürü E.E.’den projeleri ve çalışmaları hakkında bilgi aldı” sözlerine yer verildi.

ESKİ VALİYİ DE ZİYARET ETMİŞ

Öte yandan hakknda başlatılan isimli soruşturmanın sürdüğü E.E.’nin, kurucusu olduğu öne sürülen Memnun Ömür Bilim Sanat Araştırma Derneği Başkanı unvanıyla eski Ordu Valisi Seddar Yavuz’u da makamında ziyaret ettiği öğrenildi. (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir