Şenol Güneş: Bu iş çocuk oyuncağı değil! Beşiktaş’ı mağdur etmeyin

Ayrılmak isteyen ve kampa katılmayan Romain Saiss ile kadroda kalıp kalmayacağı şimdi netleşmeyen Nathan Redmond’a sert bildiriler gönderen deneyimli teknik adam, şunları söyledi:

“SAISS, MONTERO ÜZERE ÇALIŞMALI”

Saiss, ‘Ayağım ağrıdı 2-3 gün dinleneyim’ dedi, tamam dedik lakin oynamasını engelleyen bir durum yok! Saiss gidecekse gitsin lakin kulüp mağdur olmasın. Montero, her an gidebilecek bir oyuncu. O da bunu biliyor lakin buna karşın idmana çıkıp en yeterli formda çalışıyor. Montero bu türlü iken kalması gereken adam ‘Gideceğim’ diyorsa bu eşyanın tabiatına ters.

“REDMOND’A TESLİM OLMAYACAĞIZ”

Redmond’un sözleşmesi bitti, gidebilir. Kulüp kendisine teklifini yaptı. 1.5 aydır birebir şey konuşuluyor. ‘Geleceğim ancak biraz daha bekleyelim…’ Ya gelir ya gelmez, bu çocuk oyuncağı değil! Redmond, ‘Bana hiçbir hoca inanç vermedi’ dedi. E ben itimat verdim. Bu durumda siz artık nasıl düşünürsünüz, kırılıyorsun. ‘Ben haber vereceğim’ diyor. Bu egzersize gelmen lazım.

O vakit 1 milyon veriyorsam 500 bin veririm. Redmond’un yokluğunda Beşiktaş yok muydu? Biz Redmond’dan mutluyuz. Bu sözlerim Redmond’u istemiyorum manasına gelmesin; İstemek diğer teslim olmak öbür. Her futbolcu kıymetlidir fakat kulüp hepsinden kıymetlidir. Bunu anlatamadıktan sonra çok sıkıntı. Kulübün 1 lirasını hesaplıyoruz kendimize nazaran.

“DJIKU İLE BİZ DE İLGİLENDİK LAKİN AMARTEY’İ TERCİH ETTİK”

Savunmaya Daniel Amartey’i transfer etme nedenlerini anlatan teknik yönetici Şenol Güneş, şunları söyledi: “Afrikalı oyuncu mümkünse az ancak mecbur kalırsak, uygunsa ve bize yarıyorsa alacağız. Amartey’i hem stoper hem orta alana düşündük. Djiku’yu da (Fenerbahçe ile anlaştı) konuştuk lakin ikisinden biri tercih edildiği vakit Amartey’i tercih ettik.

Hem Gana Ulusal Takımı’nda oynadı hem de gelmek istediğini söyledi. Amartey’in ekonomik tarafı da olumlu. Sağ stoperimiz yok. Lyanco’yu alsaydık çok diğer şey konuşacaktık. Amartey, Lyanco, Onana, Ortega yahut öbür oyuncular, hepsine bakıyorsun lakin bunların garantisi yok, isimler çok.

“HALİL, BEŞİKTAŞ İSMİNİ KULLANARAK PAZARLIK YAPMAMALI”

Halil, kulübüne Beşiktaş ismini kullanıp gerisinden pazarlık yaparsa gerçek olmaz. Beşiktaş talep etti onu oradan. İnancım sarsılırsa soğuk bakarım.

“JOSEF ÜZERE OYUNCU LAZIM! ONANA ÂLÂ OLUR”

Şenol Güneş, geçtiğimiz dönem gruptan ayrılan Josef de Souza tipinde bir 6 numaraya gereksinimleri olduğunu belirtirken, Lens’te forma giyen Jean Onana’nın bu mevki için ülkü bir isim olduğunu söyledi. Güneş, “Onana’yı alabilirsek düzgün olur. Josef tipinde bir oyuncu bulmak zor” dedi.

“QUARESMA ARTIK JÜBİLE YAPMALI”

Beşiktaş’ın eski futbolcularından Ricardo Quaresma ve Gökhan İnler’e jübile yapılmasına sıcak baktığını söyleyen Şenol Güneş, “Quaresma’nın eski hali yok. Jübile yapmasını isterim, veda etsin. Gökhan İnler var mesela. Onu da isterim” dedi.

BURAK YILMAZ 1 SENE YARDIMCI ANTRENÖR OLARAK ÇALIŞACAK

Şenol Güneş, yardımcısı Burak Yılmaz’ın 1 sene boyunca bu vazifesi sürdüreceğini aktararak, “Gökhan İnler’in yardımcı antrenörlük ve sportif yöneticilik niyeti var üzere. Vizyonu geniş. Burak işini seviyor, Avrupa yaşantısı var, etrafı var. Onu hoca olarak görüyorum. 1 sene bu türlü geçirecek. 1 sene sonra diyecek ki ben bu işi yapıyorum” dedi.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir