Yakında milyarder iş adamıyla evlenecek… Ama bikinisi ucuzluktan

Hele bir de evlendiklerinde tam da “gözlere seyirlik” görüntüler çıkıyor ortayar. Kocaman elmas taşlı yüzükleri, ünlü modacıların elinden çıkma gelinlikleri üzere… Kullandıkları değerli araçları saymıyoruz bile.

Peki ya bu ünlüler, günlük hayatlarında nasıl yaşıyorlar dersiniz? Yani paralarını güya yarınlar hiç yokmuş üzere sağa sola harcıyorlar mı?

Bazıları o denli yapıyor kuşkusuz… Günlük hayatta bile tercihleri lüks markalardan yana bu gruptakilerin. Bunlara en çarpıcı örnek de Victoria Beckham. Neredeyse her yıl değişen nişan yüzükleri, kızını küçücük yaşta ünlü modacılardan giydirmesi buna bir örnek. Kendisinin ve eşi David’in giydiklerini saymıyoruz bile. 

Yeri gelmişken kızının birinci doğum gününde ona ünlü bir markaya ilişkin elmas takılar ikram eden Cardi B’yi de hatırlayalım. Bebeğine aldığı bu armağan nedeniyle uzun uzun konuşulmuştu ünlü müzikçi. 

O TAVIRLI ZENGİNLERDEN
Ama şov dünyasında o denli ünlüler var ki, ne kadar çok paraları olursa olsun o denli har vurup harman savurmuyorlar.

Elbette yeri geldiğinde giysilerine ya da birtakım zevklerine büyük paralar harcıyorlar. Lakin birebir vakitte tasarruf etmeyi de biliyorlar. Kendileri üzere “paraya para demeyen” bireylerden hiç beklenmeyecek alışverişler yapıyorlar.

İşte bunlardan biri son günlerde bu özelliğiyle çok konuşulur oldu. Üstelik bu kişinin kendine ilişkin bir mesleği, oradan elde ettiği bir geliri bile var. Hepsinden de ötesi dünyanın en varlıklı insanlarından biriyle nişanlı. Yakında evlenecekler.

Ama kelam konusu bu kişinin hem de lüks yatla çıktığı tatilde giydiği bikini sözün tam manasıyla olay yarattı. Bakalım kim bu ünlü kişi.

TATİLİ LÜKS YATTA ANCAK BİKİNİSİ UCUZLUKTAN
Dünyanın en varlıklı insanlarından biri olan Jeff Bezos’un ismini duymuşsunuzdur kesinlikle. Onu duyduysanız bir müddettir eski gazeteci Lauren Sanchez ile nişanlı olduğunu da biliyorsunuz demektir.

Üstelik çift, kendilerini takip eden paparazzi ordusunun tabiriyle bir müddettir “hiç bitmeyen bir Avrupa tatilinde.”

Tabii ki bu tatili Bezos’un sahip olduğu yarım milyar dolarlık Koru isimli yatında yaptıklarını, vakit zaman İtalya, Fransa ve İspanya’nın beğenilen tatil beldelerinde karaya çıktıklarını da söylemeye gerek yok.

Şimdi bu türlü bakıldığında Bezos ile Sanchez’in o tatilde hiç para hesabı yapmadıkları düşünülebilir. Elbette belirli detaylar için geçerlidir bu durum.

Ama son günlerde konuşulanlara bakılırsa Lauren Sanchez’in giysisi kuşamı bu bahiste istisna.

SOSYAL MEDYADA BİKİNİYİ ‘TANIYANLAR’ ÇIKTI
53 yaşındaki eski gazeteci Lauren Sanchez, geçtiğimiz günlerde tatil sırasında çektiği bir bikinili selfie’yi toplumsal medya hesabından paylaştı.

Muhtemelen gayesi, ilerleyen yaşına karşın formunu koruduğunu gözler önüne sermekti biraz da. Lakin o paylaşımda öteki bir detay öne çıktı.

Bir şirket sahibi olan, gazetecilik yaptığı yıllarda da bir birikim oluşturan Sanchez, kendisi üzere lüks yaşayan birinden hiç beklenmeyen bir bikini giyiyordu.

Sanchez’in giydiği, üst ve alt modülleri deniz kabuklarıyla süslü bikiniyi “tanıyan” ve hangi markaya ilişkin olduğunu bilen çok sayıda kişi çıktı.

Tabii bunlar sayesinde de bikininin, çok varlıklı olmayanların da ulaşabileceği bir markaya ilişkin olduğu da anlaşıldı.

Üstelik bu bikini çok makul bir fiyata satılıyordu.Yapılan hesaplara nazaran, üst ve alt modülleri farklı renklerde kombinlenmek üzere farklı başka satılan bikinin toplam fiyatı 54 dolar. Bir öteki deyişle yarım milyar dolarlık bir yatla çok uzun bir tatile çıkan birisi için ‘sudan ucuz.’

PARMAĞINDA 2 BUÇUK MİLYON DOLARLIK NİŞAN YÜZÜĞÜ VAR
İddialara nazaran Sanchez her ne kadar göz kamaştıran irilikte ve 2 buçuk milyon dolarlık bir elmas nişan yüzüğü takıyor olsa da giysisiyle ilgili kimi detaylarda tavırlı davranıyor.

Bundan bir mühlet evvel Jeff Bezos ile Lauren Sanchez’in servetleri ve evlilik mukavelesi argümanları gündeme gelmişti. Her ne kadar kendileri bu hususta resmi bir açıklama yapmasalar da çiftin evlilik kontratı yapacağı ileri sürülmüştü.

Bunun münasebeti olarak da Bezos’un bir evvelki eşinden boşanırken servetinin hatırı sayılır bir kısmını ona vermesi gösterilmişti. O denli ki eski eşi bu boşanmada aldığı tazminat sayesinde dünyanın en varlıklı üçüncü bayanı bile olmuştu. 

EVLİLİK MUAHEDESİ YAPACAKLAR
Durum bu türlü ancak dünya basınına yansıyan haberlere nazaran Jeff Bezos, hayatını Lauren Sanchez ile birleştirmeden evvel bir evlilik mutabakatı imzalamaya hazırlanıyor. Böylelikle dünyanın en güçlü insanlarından biri olan Bezos, 138 milyar dolarlık servetinin geleceğini de garanti altına almış olacak.

Ayrıca Page Six’in haberine nazaran bunu amaçlayan tek kişi Jeff Bezos da değil. Muhabir ve sunucu olarak meslek yapan, tanınmış bir ekran yüzü olan Lauren Sanchez de yıllar içinde hatırı sayılır bir servet edindi.

Elbette onun servetinin, Bezos’un serveti yanında lafı bile olmaz. Ancak tekrar de kendini teminat altına almak zorunda hissediyor. Kelamın kısası her ikisi de bu muahedeyi imzalamaya dünden hazır.

ANLAŞMA YAPMAMANIN BEDELİ AĞIR OLDU 
Jeff Bezos, birinci evliliğini Mackenzie Scott Tuttle ile yapmıştı. Çift, 2019 yılında boşandı. O periyotta evlilik muahedesi yapmadıkları için de bu boşanma Bezos’a 38 milyar dolara mal olmuştu. Yani boşandığı eşine hatırı sayılır bir tazminat ödemişti iş insanı. 

MacKenzie Scott’ın bu boşanmanın akabinde dünyanın en güçlü üçüncü bayanı pozisyonuna yükseldiğini hatırlatalım.  Bu tecrübenin akabinde Jeff Bezos, bu defa işi garantiye alıp Lauren Sanchez ile evlilik muahedesi imzalamaya karar verdi.

SANCHEZ’İN DE ŞAHSÎ SERVETİ VAR
Jeff Bezos’un nişanlandığı Lauren Sanchez’in Black Ops Aviation isimli havadan görüntü çekimleri yapan bir firması bulunuyor. Bunun yanı sıra Washington’da da 6.2 milyon dolar bedelinde bir malikanesi var.

Lauren Sanchez daha evvel Hollywood’un önde gelen yetenek casuslarından Patrick Whitesell ile evliydi. Onlar da tıpkı Jeff Bezos ve Mackenzie Scott üzere 2019 yılında boşandı. Zati bu iki boşanma da birbiriyle kontaklı.

İLİŞKİYE BAŞLADIKTAN SONRA BİR KIYI MESKENİ SATIN ALDILAR: Jeff Bezos ile Lauren Sanchez bağları sırasında Hawai’de 78 milyon dolarlık bir kıyı meskeni satın aldı. Her ne kadar servetini teminat altında tutmak için evlilik muahedesi imzalamayı istese de Bezos sevdiği bayana evlilik teklif ederken kesenin ağzını açtı. Sanchez’e 2. 5 milyon dolar bedelinde 20 karatlık bir elmas yüzük verdi.

ESKİ KOCASININ ARKADAŞIYDI
Jeff Bezos ile Lauren Sanchez’in birlikteliği bundan beş yıl evvel başladı. Çift, o vakitten bu yana da birbirlerinden ayrılmaz hale geldi. O birinci periyotta bağlantılarını gözlerden uzak tutan Bezos ile Sanchez’in aşk yaşadığı, 2019 yılında gözler önüne serildi.

Bu bağın böylesine gizlenmesinin nedeni de Bezos’un, Sachnez ile birlikte olmaya başladığında eski eşi MacKenzie Scott, boşanma sürecini şimdi tamamlamamış olması. O sırada Lauren Sanchez de sonradan boşandığı kocası Patrick Whitesell’e Bezos ile yaşadığı ilgiyi açıkladı.

İşin bir öbür enteresan yanı daha var. Jeff Bezos ile Lauren Sanchez’in eski eşi Patrick Whitesell, arkadaştı. Hatta ikiliyi Sanchez’in eski kocası Whitesell tanıştırdı. O tanışmanın akabinde Bezos, Whitesell ve Sanchez üç arkadaş olarak görüşmeye ve çeşitli ortamlarda birlikte vakit geçirmeye başladı. Ancak üç kişinin arkadaşlığı olarak başlayan bu durum bir müddet sonra Bezos ile Sanchez’in yakınlaşmasıyla sona erdi.


PRUVADAKİ HEYKEL: Jeff Bezos ve Lauren Sanchez’in tatil yaptığı Koru isimli yatın pruvasındaki heykel de Lauren Sanchez’e benzetiliyor. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir