YTB Başkanı Eren’den Hollanda’da bir dizi önemli temaslar

YTB Başkanı Eren ve beraberindeki Heyet, Hollanda’ya gerçekleştirdiği çalışma ziyareti kapsamında resmi kurumların yanı sıra iş dünyası, eğitim kurumları ve gençlik derneklerinin temsilcileri, hukukçular ve bakımevindeki yaşlılarla bir ortaya geldi.

Hollanda’nın idari başşehri Lahey’de Hollanda Ayrımcılık ve Irkçılıkla Gayret Ulusal Koordinatörü Rabin Baldewsingh ile görüşen Eren, YTB’nin her yıl hazırladığı “Yurt Dışındaki Türk Varlığını Amaç Alan Ataklar Raporu”nun dataları ve Hollanda’daki Türk diasporasına yönelik hak ve özgürlükler durumunu paylaştı.

Eren ile Baldewsingh’in toplantısında YTB ile Hollandalı makamlar arasındaki iş birliği imkanları ele alındı.

Eren ve YTB heyeti daha sonra Hollanda Toplumsal İşler ve İstihdam Bakanlığında Entegrasyondan Sorumlu Genel Müdür Carsten Herstel ile bir ortaya geldi.

TÜRK STK TEMSİLCİLERİYLE GÖRÜŞMELER

Hollanda’daki değerli sivil toplum kuruluşlarını (STK) ve eğitim kurumlarını ziyaret eden Eren, Tulip Vakfının Türkçe öğretmenlerinden ve Rotterdam’daki İbn-i Sina İslam İlkokulunun yöneticilerden eğitim çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Ülkede çalışmalar yürüten Türk hukukçularla da görüşen Eren, Lale Bakımevine ziyarette bulunarak, gereksinimlerini dinlediği sakinleriyle sohbet etti.

Abdullah Eren, Amsterdam’da 1982’de kurulan ve amatör ligde gayret eden Amsterdam Gençlerbirliği futbol grubunu da ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Temasları kapsamında Hollanda Türk İş Adamları Derneğine (HOTİAD) de ziyarette bulunarak, çeşitli iş kollarındaki Türk firmalarının ülkedeki faaliyetlerine ait bilgi aldı. Eren, Corendon firması sahibi iş insanı Atilay Uslu ile de görüşme gerçekleştirdi.

Eren, YTB’nin; eğitim, staj, seyahat üzere programlarından mezun olan Türk gençleriyle de bir ortaya geldi.

 

KAYNAK: AA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir